Zdjęcie Moniki Bielki-Vescovi

Monika Bielka – Vescovi


Monika Bielka-Vescovi jest dyrektorem Szkoły Sommelierów i prezesem honorowym stowarzyszenia Kobiety i Wino, wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w ramach przedmiotu enologia w Collegium Medicum, oraz na studiach podyplomowych „Wiedza o Winie. Media, rynek, kultura”  w Collegium Civitas w Warszawie. Monika wykłada także w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, Akademia Kulinarnej w Krakowie oraz w Napa Valley Wine Academy w USA i Ukrainian Wine and Spirit School w Kijowie.

Dyplom sommelierski zdobyła w Denver Kolorado z International Sommelier Guild . Posiada także certyfikat WSET Diploma z londyńskiej szkoły Wine and Spirit Education Trust oraz tytuł Weinakadmiker z austriackiej Weinakademie Österreich. Monika jest dyplomowanym trenerem przygotowującym kandydatów do londyńskiego egzaminu wiedzy o winie WSET L1-Diploma oraz Ambasadorem Stowarzyszenia Sommelierów Europejskich w Polsce.

W latach 2009-2019, karty win stworzone przez Monikę zdobyły prestiżowe nagrody amerykańskiego magazynu Wine Spectator. Monika zasiada jako juror na międzynarodowych konkursach winiarskich i alkoholi mocnych m.in. Meininger, Vinoforum, Enoexpo, Galicja Vitis, Hungarina National Wine Contest, Cool Climate Awards, International Rose Championship, The Continetal Taste Challenge.

Monika jest także dziennikarzem winiarskim i co-autorką książek z wiedzy o winie. Z okazji 25-lecia Twojego Stylu została wyróżniona jako jedna z 25 kobiet inspirujących do sukcesu własnej firmy. Monika otrzymała także nagrodę lidera małych i średnich przedsiębiorstw przyznawaną przez magazyn Law Business Quality a w 2019 otrzymała tytuł „Kobieta Wina” przyznawanego przez stowarzyszenie Kobiety i Wino. Monika jest członkinią amerykańskich organizacji Women of the VIne and Spirits i Women for Wine Sense. Aktualnie Monika jest akademikiem w londyńskim Instytucie Masters of Wine Stage 2.

Package preview
Poznaj subskrybcję Wine me
  • Dwa wina wybrane przez eksperta miesiąca
  • Notka sommelierska i opis wina przez eksperta
  • Informacja na temat parowania z jedzeniem

W zestawie taniej - zapłać mniej niż zakup 2 pojedyńczych butelek

Anuluj w każdym momencie

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots