Marzec 2021

Escorihuela Gascón Malbec,
Argentyna

Ikona typu subskrypcji
Rześkie i charakterne czerwone

Jeśli młody hiszpański emigrant udaje się do Argentyny, to w krótkim czasie musi nastąpić (winiarski) sukces! Proponowane wino powstało ze szczepu malbec, który ma francuskie pochodzenie, ale to w Argentynie ukazuje swoje największe możliwości, w związku z czym stał się winną wizytówką tego kraju. Domieszka 2 innych szczepów (3% petit verdot oraz 2% cabernet franc) pozwala cieszyć się większą równowagą oraz złożonością wina, zachowując jednocześnie klasyczny styl malbeca. Nos uwodzi aromatami jeżyn, dojrzałej śliwki, fiołka oraz korzennymi przyprawami balsamiczno-owocowym tłem. Należy podać w temperaturze 17-19°C.

Opis regionu i producenta

Mendoza jest to najważniejszy region winiarski spośród wszystkich w Argentynie - odpowiada za ok. 75% produkcji wina całego kraju. Region jest siedzibą ponad 1,5 tys. winnic, zlokalizowanych w trzech kluczowych okręgach. Produkcja argentyńskich win na bazie szczepu malbec historycznie wywodzi się właśnie z Mendozy - z górzystych regionów Lujan de Cuyo i Uco Valley. Gleby są tam zróżnicowane pod względem struktury, a system irygacyjny, nawadniający winnice wodą z topniejących lodowców, sięga czasów hiszpańskich konkwistadorów. Jak w większości argentyńskich regionów, uprawy zlokalizowane są często na stromych zboczach, ze względu na pozytywny wpływ chłodnych górskich nocy na rozgrzane w ciągu dnia grona.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Malbec

Producent

Escorihuela Gascón

Kraj

Argentyna

Region

Mendoza

Rocznik

2018

Uprawa

Zrównoważona

Zawartość alkoholu

14%

Beczka

8 miesięcy we francuskich i amerykańskich dębowych beczkach

Parowanie z jedzeniem

Doskonale sprawdzi się podane do wszelkiego rodzaju mięs np. wołowiny i dziczyzny.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Rubin z fioletowym refleksem.
Ikona nosa
Aromaty dojrzałych, ciemnych owoców (jeżyny, śliwki) z dodatkiem nut korzenno-balsamicznych, skórzanych, waniliowo-czekoladowych oraz przypraw.
Ikona ust
Soczysty, dojrzały, ciemny owoc (porzeczka, jeżyna, śliwka) z miękką taniną i długim finiszem. Dobrze ułożone i zbalansowane.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots