Marzec 2021

Bobal en Calma,
Hiszpania

Ikona typu subskrypcji
Rześkie i charakterne czerwone

Bobal en Calma jest kolejną odsłoną szczepu bobal, który pomimo stosunkowo małej popularności zdobył uznanie subskrybentów Wine me. W kieliszku wyczuwalne są silne aromaty dojrzałych wiśni, czarnych owoców oraz nuty tytoniu pojawiającej się ze względu na proces dojrzewania wina w dębowych beczkach. Wino jest dobrze zbalansowane, z wyraźną kwasowością i lekko wygładzoną taniną. W ustach wyczuwalny jest smak śliwki z dodatkiem nut ziemistych i kakaowych Wino zdobyło uznanie krytyków na całym świecie oraz liczne nagrody, m.in. 91/100 w rankingach magazynu Dekanter i krytyka Jamesa Sucklinga. Najlepiej degustować w temperaturze 16-18°C.

Opis regionu i producenta

Region Utiel-Requena słynie z doskonałej jakości win, których produkcja jest jego motorem napędowym. Apelacja położona jest na płaskowyżu w okolicach Walencji, z dala od gorącego wybrzeża. W regionie działa ponad 100 winiarni docenianych na świecie. Klimat jest kontynentalny, z mroźnymi zimami i suchymi, upalnymi okresami letnimi. Uprawy winorośli w blisko 80% bazują na szczepie bobal, który uprawiany jest w regionie już od XV wieku. Najpopularniejszymi międzynarodowymi czerwonymi odmianami są cabernet sauvignon, merlot, syrah i petit verdot. Wśród białych odmian prym wiedzie natomiast szczep macabeo.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Bobal

Producent

Domino de la Vega

Kraj

Hiszpania

Region

Walencja, DOP Utiel-Requena

Rocznik

2017

Uprawa

Zrównoważona

Zawartość alkoholu

14.5%

Beczka

9 miesięcy w dębie oraz 9 miesięcy w butelce

Parowanie z jedzeniem

Sery o średniej intensywności, pasztety i foie gras, czerwone mięso, makaron na bazie sosu pomidorowego. Gorzka czekolada i czerwone dżemy np. z czerwonej porzeczki.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Ciemna czerwień z fioletowym refleksem.
Ikona nosa
Intensywne aromaty czerwonych i czarnych owoców (wiśnia, jeżyna) dopełnione lekkimi nutami waniliowymi i tytoniowymi.
Ikona ust
Świeże, soczyste owoce z lekkimi niuansami liści jeżyny i eukaliptusa oraz cynamonu. Wino posiadające długi finisz i gładkie taniny.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots