Listopad 2019

Tannat Reserva,
Urugwaj

Ikona typu subskrypcji
Gładkie i owocowe czerwone

Wino czerwone, wytrawne o ciemnym, głębokim, rubinowym kolorze. Olśniewa pełnią aromatów śliwek, malin, orzechów włoskich i przypraw korzennych. Gustowne i eleganckie w smaku, a jednocześnie potężne o nienachalnej kwasowości.

Opis regionu i producenta

Wino pochodzi z Urugwaju, kraju wciąż mało kojarzonego z produkcją win i pozostającego w cieniu swojego światowej renomy sąsiada, Argentyny – zapewne ze względu na stosunkowo niewielki eksport win, które w większości trafiają na rynek lokalny. W kraju dominującym szczepem jest czerwony Tannat, znany także pod nazwą Harriaque, od nazwiska jego popularyzatora. Winorośli Tannat sadzi się w Urugwaju więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie, nawet w jej pierwotnej ojczyźnie Madiran we Francji. Klimat obszaru jest umiarkowany, z ciepłymi latami i chłodnymi zimami, natomiast mrozy występują sporadycznie.

Proponowany Tannat Reserve to dzieło winnicy Bodega Garzón, położonej w nadmorskim departamencie Maldonado, zaledwie 2 godziny drogi od stolicy kraju, Montevideo. Wytwarza się tu wina z najwyższej półki, o klasie światowej.

109zł
Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Tannat

Producent

Bodega Garzón

Kraj

Urugwaj

Region

Maldonado

Rocznik

2017

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

14.5%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Idealne do czerwonych mięs, doskonałe do jagnięciny, makaronów i miękkich serów. Najlepsze podawane w temperaturze 16-18°C.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Ciemny rubinowy kolor z fioletowymi akcentami.
Ikona nosa
Czerwone i czarne owoce, śliwki, maliny, jeżyny, nuty skórzane i dymne, przyprawy. Nos delikatny i skoncentrowany.
Ikona ust
Miękka struktura, ale o dobrej gęstości, niska kwasowość nadaje winu gładki wydźwięk z wyczuwalnym owocem, otoczonym nutami przypraw i dymnym finiszem.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots