Styczeń 2021

Tamborá Godello,

Ikona typu subskrypcji
Orzeźwiające białe i rosé

Wino jest wyjatkowe ze wzgledu na galicyjski szczep godello. Jest to jeden z najszybciej zyskujacy na popularnosci tradycyjny i stary rodzaj winorosli z tego regionu. Geneza szczepu nie jest potwierdzona. Niektórzy twierdza, ze pierwotnie wywodzi sie z Walencji, z miasta Godella (zbieznosc nazw moze wskazywac na te teorie). Inne analizy wskazuja własnie Galicje jako pierwotny region upraw. Niezaleznie, badania DNA wskazuja, ze szczep jest tym samym, który w Portugalii uprawiany jest pod nazwa gouveio. Winorosl dobrze odnajduje sie w Hiszpanii ze wzgledu na suchy, goracy klimat. Jest to szczep wczesnie paczkujacy, wczesnie dojrzewajacy i raczej mało wydajny. Stad jego uprawa wiaze sie z wiekszymi nakładami i poziomem zaangazowania ze strony winiarza. Wino ma zielonkawo-zółta szate ze szklistym przebłyskiem złota. Nos jest czysty i swiezy. Wyczuwalny jest bardzo intensywny aromat białych owoców (np. gruszka) i tropikalnych (np. ananas) w otoczeniu akcentów kwiatowych. Finisz jest trwały i długi. Serwowac schłodzone - w temperaturze ok. 9°C.

Opis regionu i producenta

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Godello

Producent

Vina Costeira Bodega

Kraj

Region

Galicja

Rocznik

2019

Uprawa

Zrównoważone rolnictwo

Zawartość alkoholu

13%

Beczka

4 miesiące na osadzie

Parowanie z jedzeniem

Owoce morza, takie jak: krab, homar, krewetki. Pełne ryby typu Halibut, dania z ryzem typu “Paella”, grillowane warzywa, takie jak zielone szparagi. Sałatki na bazie selera naciowego, swiezego jabłka. Lekkie dania na bazie kurczaka, takie jak piccata z piersi kurczaka.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Zielono-zółta szata ze złotym przebłyskiem.
Ikona nosa
Białe kwiaty i nuty botaniczne, białe dojrzałe owoce (gruszka, niedojrzała brzoskwinia), owoce tropikalne (ananas, mango).
Ikona ust
Dojrzała gruszka, owoce tropikalne (skórka cytryny, liczi, mango), zielone jabłko.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots