Luty 2021

El Pacto Crianza Rioja,
Hiszpania

Ikona typu subskrypcji
Rześkie i charakterne czerwone

Rioja El Pacto jest ciemnofioletowym, dobrze zbudowanym i bogatym winem, które dojrzewało przez 14 miesiecy w beczkach z francuskiego debu. Zachwyca głebokim aromatem ciemnych owoców (jagoda, jezyna), sliwek, wisni i malin uzupełnionych subtelnymi nutami debu, czekolady i wanilii. W smaku jest to wino pełne i aksamitne, dobrze zbudowane, z solidna tanina, ale jednoczesnie duza dawka zaskakujacej swiezosci. Produkowane w starej, niewielkiej winnicy, swietnie odzwierciedla charakter i klase tempranillo z regionu Rioja. Idealna temperatura serwowania to 14-16 °C.

Opis regionu i producenta

Rioja w północnej Hiszpanii jest jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich na świecie. Kojarzona jest zazwyczaj z pachnących jagodami czerwonych win na bazie szczepów Tempranillo i Garnacha. Winnice w regionie śledzą bieg rzeki Ebro między miastami Haro i Alfaro (około 100 kilometrów). Rioja była pierwszym hiszpańskim regionem, któremu przyznano już w 1933 roku status DO (Denominación de Origen), czyli oznaczenia chronionego obszaru pochodzenia wina. W 1991 r. zaś jako pierwszy region została podniesiona do najwyższego poziomu klasyfikacyjnego DOCa (Denominación de Origen Calificada).

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Tempranillo

Producent

Hacienda López de Haro

Kraj

Hiszpania

Region

Rioja DOCa

Rocznik

2017

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

14%

Beczka

14 miesiecy w nowych beczkach z francuskiego debu

Parowanie z jedzeniem

Swietne z wołowina (równiez z grilla) i miesnymi przystawkami (tzw. hiszpanskie tapas lub tatar).

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Ciemnofioletowy kolor.
Ikona nosa
Owoce leśne, jagody, jeżyny, maliny, lukrecja oraz aromaty dębowe, wanilia, czekolada.
Ikona ust
Wino pełne, bogate, taniczne, ale jednocześnie świeże, z doskonała równowaga. W smaku wyczuwalne zarówno nuty owocowe, jak i beczkowe.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots