Luty 2021

Fariña Lágrima,
Hiszpania

Ikona typu subskrypcji
Gładkie i owocowe czerwone

Swietne wino z Toro, powstajace z gron szczepu tinta de toro. Roczniki 2014, 2015, 2017 obsypane zostały medalami i bardzo wysokimi notami branzowymi. Grona do produkcji tego wina zebrano z 20-30 letnich krzewów winorosli. Po fermentacji w stalowych tankach, wino dojrzewało w beczkach z amerykanskiego i francuskiego debu przez okres 4 miesiecy. Nos wypełniony jest aromatami kwiatowo-fiołkowymi, ciemna jagoda, porzeczka, sliwka i malina. W ustach wino jest bogate, bardzo harmonijne, soczyste, z akcentem kawy na finiszu. Idealne w temperaturze 15-17 °C.

Opis regionu i producenta

Wino pochodzi z apelacji Toro w hiszpańskiej prowincji Castilla-León. Większość winnic położonych jest na umiarkowanych wysokościach 600-700 m n.p.m. Region swoją historią produkcji wina sięga czasów I wieku p.n.e. kiedy to starożytni grecy przekazali wiedzę jak produkować jakościowe wino celtyckim plemionom. Powstają tu wina wielkiej jakości, choć klimat bywa skrajnie kontynentalny. Zimą winorośle wystawione są na niskie temperatury, a w lecie na niską wilgotność oraz bardzo wysokie nasłonecznienie. Powierzchnia upraw rolnych sięga około 62 tys. ha, z czego pod uprawy winorośli użytkuje się ok. 8 tys. ha.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Tinta de toro

Producent

Bodegas Fariña

Kraj

Hiszpania

Region

Castilla y León, Toro

Rocznik

2017

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

13.5%

Beczka

4 miesiące we francuskich i amerykańskich dębowych beczkach

Parowanie z jedzeniem

Pieczone miesa, zwłaszcza jagniecina i wołowina z czosnkiem. Pieczone warzywa, dojrzałe sery i inne aromatyczne potrawy.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Piękna rubinowa szata.
Ikona nosa
Kwiaty fiołków, dojrzałych leśnych jagód, nuta mokki.
Ikona ust
W ustach pełne harmonii, dojrzałych soczystych owoców, finisz długi i aksamitny.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots