Luty 2021

Du Plevaux Chenin Blanc - Viognier,
RPA

Ikona typu subskrypcji
Orzeźwiające białe i rosé

Linia win Du Plevaux jest wytwarzana wyłacznie z gron z najlepszych parceli lezacej na zachodzie RPA winnicy Imbuko. Grona sa zbierane recznie, a plony ograniczaja sie do kilku ton najlepszych jakosciowo owoców. Wino zostało poddane fermentacji w kadziach stalowych, aby zachowac owocowy i swiezy charakter. Jego podstawa jest bodajze najpopularniejszy w RPA szczep chenin blanc, zmieszany z aromatycznym szczepem viognier. Harmonijny blend skutkuje aromatem swiezych, słodko-kwasnych jabłek i owoców tropikalnych połaczonych z kragłymi owocami pestkowymi (brzoskwinia, morela). Pełne i kremowe, wino jest eleganckie i zmysłowe, a jednoczesnie cechuje sie swiezoscia typowa dla białych win z RPA. Serwowac w temperaturze 10-13 °C.

Opis regionu i producenta

Wina południowoafrykańskie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na imponująco dobrą jakość i przyjazność, dla smaku (elegancja i moc) i dla kieszeni (świetny stosunek jakości do ceny). Pierwsze winorośle zostały tu zasadzone już w XVII wieku przez holenderskich gubernatorów Cape Colony. W RPA obecnie wytwarzane są bardzo różnorodne stylistycznie wina - od oszałamiających czerwonych kupaży bordoskich (cabernet sauvignon, merlot) przez pełne i kremowe chardonnay po rześkie i orzeźwiające sauvignon blanc. Wellington jest region winiarski Western Cape położonym ok. 60 kilometrów od stolicy, Kapsztadu. Pofałdowane wzgórza i doliny tego obszaru zapewniają szeroki wachlarz potencjalnych lokalizacji upraw dla eleganckich win na bazie pinotage i chenin blanc.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Chenin Blanc
Viogner

Producent

Imbuko

Kraj

RPA

Region

Western Cape, Wellington

Rocznik

2018

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

13.5%

Beczka

Stalowe tanki

Parowanie z jedzeniem

Swietnie smakuje ze szparagami, drobiem, wedzonymi rybami, daniami kuchni azjatyckiej i meksykanskiej.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Intensywna, cytrynowa barwa.
Ikona nosa
Dojrzałe jabłka, gruszki, owoce tropikalne (melon, ananas, marakuja) i pestkowe (brzoskwinia, morela). Lekkie kwiatowe akcenty.
Ikona ust
W ustach orzeźwiające, o posmaku cytrusów i owoców egzotycznych, takich jak ananas czy marakuja. Kremowe i pełne, a jednocześnie przyjemnie orzeźwiające.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots