Listopad 2019

The Stump Jump White,
Australia

Ikona typu subskrypcji
Orzeźwiające białe i rosé

The Stump Jump White to orzeźwiająca mieszanka szczepów Riesling, Sauvignon Blanc, Marsanne i Roussanne. W smaku wyczuwalne bogactwo nut owocowych – soczystych białych (agrest) i żółtych (ananas, melon miodowy, cytryna), a także lekkich trawiastych. Wino wytrawne z wyczuwalną kwasowością, która sprawia, że chętnie sięgamy po kolejny kieliszek. Idealne na spotkania w gronie znajomych i rodziny.

Opis regionu i producenta

Wino pochodzi z regionu McLaren Vale, położonego na południe od Adelajdy, stolicy Południowej Australii. Klimat zbliżony do śródziemnomorskiego sprzyja uprawie winorośli i produkcji znakomitych win. Ciepłe letnie dni i chłodniejsze popołudnia związane z bryzą morską pozwalają na wolniejsze i równomierne dojrzewanie winogron. Im dłużej owoc dojrzewa, tym większa w nim zawartość cukru, maksimum smaku i aromatu. W tym regionie produkuje się niemal połowę wszystkich australijskich win.

Winnica d'Arenberg jest znana na świecie z produkcji najwyższej klasy win, zarówno jednoszczepowych, jak i kupaży. Obszary, które obecnie porastają winnice, w przeszłości pokryte były przez pola uprawne, na których rolnicy wykorzystywali pługi zbudowane na samonośnej konstrukcji opartej na czterech kołach (z ang. Stump Jump plough). Tak narodziła się nazwa tego ciekawego i orzeźwiającego wina.

70zł
Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Sauvignon Blanc

Producent

d'Arenberg

Kraj

Australia

Region

McLaren Vale

Rocznik

2017

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

12%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Dobrze pasuje do lekkich letnich potraw i sałatek, grillowanych krewetek i lżejszych dań rybnych. Może być też degustowane w towarzystwie świeżych owoców. Tym winem można się delektować także bez akompaniamentu jedzenia ponieważ solo smakuje równie wybornie.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Kolor delikatny, bladocytrynowy.
Ikona nosa
Nuty kwiatów, ściętej trawy i limonki. Po otwarciu się wina: skórka melona, marakuja, lawenda i ziarna migdałów.
Ikona ust
Dojrzałe tropikalne owoce przeplatają z nutami kwiatowo - limonkowymi z trawiastą słodyczą i podwyższoną kwasowością.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots