Listopad 2019

Bechtheimer Spätburgunder,
Niemcy

Ikona typu subskrypcji
Rześkie i charakterne czerwone

Czerwone wytrawne, rześkie i wyraziste. Wino charakterystyczne zarówno dla szczepu Pinot Noir, jak i lokalizacji winnicy Erbeldinger. Imponuje bukietem ciemnych jagód leśnych oraz nutą orzechowej pikantności. Aksamitne w konsystencji, z pełną i miękką taniną. Pinot Noir w wydaniu niemieckim, mniej ascetycznym niż typowe burgundy.

Opis regionu i producenta

Hesja Nadreńska (Rheinhessen) to największy i najbardziej dynamicznie rozwijający się niemiecki region winiarski, tak zwany Ogród Boga. Położony jest na tysiącu pięknych wzgórz w południowo-zachodnich Niemczech, w widłach rzek Nahe i Renu. Stąd pochodzi ponad 30% niemieckiego wina. Młodzi winiarze łączą tradycję z nowoczesnością, tworząc wina łamiące stereotypy.

Rodzinna winnica Erbeldinger od ponad 50 lat z powodzeniem produkuje wino zgodnie z wytycznymi ekologicznymi. Winorośle rosną na glebach gliniastych w najlepszych lokalizacjach Bechtheim i Gundheim w południowej Hesji Nadreńskiej. Szczególnym zainteresowaniem twórców tego wina jest uprawa regionalnych odmian winogron o wspaniałym smaku i cudownej świeżości, z umiarkowaną zawartości alkoholu.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Spätburgunder (Pinot Noir)

Producent

Erbeldinger

Kraj

Niemcy

Region

Hesja Nadreńska

Rocznik

2016

Uprawa

Ekologiczna

Zawartość alkoholu

13%

Beczka

24 miesiące w dębowych beczkach

Parowanie z jedzeniem

Wino polecane szczególnie do potraw z dziczyzny, niezbyt mocnych sosów, a także różowego pieczonego mięsa. Świetnie sprawdzi się też jako dodatek do domowej, wieczornej selekcji serów.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Jasny, delikatny rubin.
Ikona nosa
Imponujący zapach jagód leśnych, nutka orzechowej pikantności.
Ikona ust
Bardzo rześkie i eleganckie, idealnie ukazujące charakterystykę szczepu Pinot Noir. W smaku aksamitne, pełne, stylowe.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots