Grudzień 2019

Monte da Cacada,
Portugalia

Ikona typu subskrypcji
Gładkie i owocowe czerwone

Wino wytworzone z najlepszych gron Alicante Bouschet, winorośli powszechnie sadzonej w Hiszpanii, Portugalii i Francji, głównie w regionie Langwedocja-Roussillon. Leżakowało przez 9 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu, dzięki czemu wygładzona została ekspresyjność. Zachwyca intensywnie rubinowym kolorem i oferuje wyjątkowe doznania. Początkowa kwasowość zostaje zastąpiona przez czekoladowe i dymne nuty, które z aromatami czarnego pieprzu stanowią intrygujące zestawienie.

Opis regionu i producenta

Wino pochodzi z portugalskiego Alentejo i jest wzorowym przedstawicielem tego południowego regionu. Panuje tu klimat śródziemnomorski, który sprzyja uprawie winorośli. Zimy są ciepłe i słoneczne, a wina z tego regionu zyskują coraz większą popularność na świecie. Historycy twierdzą, że w Alentejo wytwarzano wina przed pojawieniem się Rzymian, możliwe więc, że obszar ten był kolebką portugalskiej tradycji winnej.

Casa Santos Lima to rodzinna firma zajmująca się produkcją, butelkowaniem i sprzedażą portugalskich win. Firma jest obecna bezpośrednio lub pośrednio w regionach Lisboa, Algarve, Alentejo, Vinho Verde i Douro.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Alicante Bouchet
Touriga National
Syrah

Producent

Casa Santos Lima

Kraj

Portugalia

Region

Alentejo

Rocznik

2016

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

14.5%

Beczka

8 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego

Parowanie z jedzeniem

Świetne do wołowiny, jagnięciny i cielęciny. Struktura i aromatyczność mogą sprawdzić się nawet przy bardziej pikantnych potrawach. Bardzo dobre także solo, bez posiłku.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Ciemny rubinowy kolor.
Ikona nosa
Śliwki, orzechy, przyprawy i młode grzyby. Nos delikatny i skoncentrowany.
Ikona ust
Duża kwasowość i taniczność. Pełne i gładkie. Zbalansowany smak spójny z nosem, o wyraźnym owocowym charakterze, z przebijającymi się nutami wanilii.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots