Styczeń 2020

Trincadeira,
Portugalia

Ikona typu subskrypcji
Rześkie i charakterne czerwone

Wino bazuje na lokalnym portugalskim szczepie Trincadeira i powstało z pasji dwóch winiarzy - Davida i Sandry. Jest w tym winie jest coś z powiedzenia, iż mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Z jednej strony mamy intensywny kolor, nuty śliwkowe połączone z czekoladą i ziołami, z drugiej zaś pikantność, swoista siłę (nuty goździkowe, cynamon) i rześkość (wino nie leżakowało w dębowych beczkach). W winach portugalskich jest dużo elegancji, ale i finezji, zwiewności, połączonej ze zdecydowaną strukturą. “T” posiada te cechy, sprawiając wiele radości z każdej wypitej kropli.

Opis regionu i producenta

Wino pochodzi z portugalskiego regionu Alentejo (czyt. alenteżu), który pokrywa 2/3 kraju. Ciepły klimat pozwala na pełne dojrzewanie winogron, z których produkowane są różnorodne wina - od wyjątkowych i eleganckich, po łatwe w piciu wina stołowe, które stają się coraz bardziej popularne w lizbońskich restauracjach. Ze względu na wielkość obszaru upraw, w regionie znajdziemy różnorodne gleby - od granitowych po kredowe, których charakterystyka pozwala na produkcję win o znakomicie różnorodnej stylistyce i smaku.

Producent Esporão to rodzinna firma, która jest również jednym z największych producentów wina w kraju. Połączenie różnorodnej geologii ziem, ubogich i kamienistych gleb, wysokiej amplitudy temperatur i suchego klimatu, stwarza warunki dla rolnictwa, które firma stara się optymalizować dzięki zintegrowanej produkcji. Grona są ręcznie zbierane, a tradycja winiarni podtrzymywana jest dzięki niezmienionym od 700 lat granicom winnicy.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Trincadeira

Producent

Esporão

Kraj

Portugalia

Region

DOC Alentejo

Rocznik

2017

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

14%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Dobrze komponuje się z szynkami, serami. Idealne do wieprzowiny lub duszonej wołowiny.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Szlachetny rubin w blasku.
Ikona nosa
Leśne owoce, świeżo zerwane w ogrodzie zioła, cynamon.
Ikona ust
Nuta wiśni, porzeczki, śliwki na kostce czekolady. Dobra struktura, miękka tanina na podniebieniu.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots