Luty 2020

Cremant d’Loire Rose,
Francja

Ikona typu subskrypcji
Orzeźwiające białe i rosé

Urzekające aromaty dojrzałych poziomek i polnych kwiatów przeplatają się z delikatnym aromatem brioszki. W ustach wyraźnie zaznaczona pienistość akcentuje posmak soczystych malin, rabarbaru i grejpfruta. Długi finisz pozostawiający przyjemne wspomnienie letniej łąki roztaczającej ziołowe aromaty. Wino wytrawne z dobrze zbudowaną strukturą, którą zawdzięcza szczepowi cabernet franc. Produkowane metodą tradycyjną, starzone nad osadem dzięki czemu w nosie i w ustach aromaty tostowe przeplatają się z nutami świeżych soczystych czerwonych owoców. Idealne jako aperitif lub na spotkanie z przyjaciółmi. Wspaniała alternatywa dla miłośników Prosecco, którzy poszukują nowych wrażeń i chcą poznać musujące wina świata, odkrywając klasyczne metody produkcji.

Opis regionu i producenta

Dolina Loary to jeden z pięciu najważniejszych regionów winiarskich Francji. Przepływa przez nią najdłuższa, mająca ponad 1000 km, rzeka we Francji. Słynie z przepięknych średniowiecznych i renesansowych zamków oraz równie oszałamiających win. Pod kątem winiarskim, ze względu na chłodny klimat, zdecydowanie wyróżniają się tu wina białe i różowe, o charakterystycznych mineralnych nutach.

Na czele rodzinnej winnicy z tradycjami sięgającymi 1873 roku, stoi obecnie czwarta generacja winiarzy z rodziny Ledouc-Frouin, czyli Nathalie i Antoine Leduc. Łącząc tradycję i nowoczesność, oferują typowe dla regionu (lokalne szczepy i klimat), ale jednocześnie subtelne i zaskakujące (różnorodność gleb) wina. Winogrona będące źródłem smaku są zawsze zbierane ręcznie, a sama winnica zrzeszona jest w ramach „Terra Vitis” - grupy francuskich producentów, których celem jest znalezienie balansu pomiędzy produkcją ekologiczną a tradycyjną.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Cabernet Franc

Producent

Leduc-Frouin

Kraj

Francja

Region

Dolina Loary

Rocznik

2018

Uprawa

Zrównoważone rolnictwo

Zawartość alkoholu

12%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Idealne jako aperitif, do owoców, sałatek owocowych, do dań mocno przyprawionych (np. kuchnia azjatycka) czy owoców morza.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Jasny, blady róż.
Ikona nosa
Nos pełen świeżych czerwonych owoców (wiśnia, czereśnia, czarna porzeczka) oraz elementami żółtych owoców (marakuja, ananas).
Ikona ust
Delikatny mus, miękka konsystencja, wino soczyste i zakończone fantastycznym uczuciem świeżości z dużą dozą elegancji i malinowym finiszem.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots