Luty 2020

Altas Cumbres Torrontés,
Argentyna

Ikona typu subskrypcji
Orzeźwiające białe i rosé

Aromatyczne i orzeźwiające wino o zapachu dojrzałych brzoskwiń, białych kwiatów i skórki cytrynowej. W ustach wytrawne, lekkie i przyjemnie oleiste, pozostawiające uczucie rześkiego soku z cytryny i delikatnej słonej nuty na finiszu zachęcając do łączenia z potrawami. Szczep Torrontés pochodzi z Argentyny. Jest krzyżówką lokalnego szczepu país (criolla chica) i aromatycznego muskatu aleksandryjskiego. Idealny dla miłośników aromatycznych szczepów takich jak: albariño, muscata czy też gewürztrminera. Wspaniale łączy się z kuchnią azjatycką, pasuje zarówno do tajskiego curry jak i meksykańskich taco z kurczakiem z dużą ilością kolendry. Podawać schłodzone w temperaturze 9-11 stopni.

Opis regionu i producenta

Salta to prowincja znajdująca się na północno-zachodnim krańcu Argentyny. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią na północy i Paragwajem na wschodzie. Pod kątem uprawy winorośli, w regionie znajdują się jedne z najbardziej ekstremalnie położonych winnic na świecie. Co ciekawe, niskie temperatury związane z dużą wysokością są łagodzone przez wysokie temperatury występujące na tych szerokościach geograficznych. Połączenie to tworzy nieoczekiwanie doskonały klimat dla wysokiej jakości uprawy winorośli.

Lagarde jest jedną z najstarszych winnic w regionie Mendoza z historią ponad 100 lat uprawy (winnica założona w 1897 roku). Winnica, założona w Lujan de Cuyo (Mendoza) przez kapitana artylerii Dona Jose Angela Pereirę w 1969 roku, przejęta została przez rodzinę Pescarmona i rozszerzyła swoje uprawy o areały w nowych prowincjach (m.in Salta) wraz z wieloma nowymi odmianami winorośli.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Torrontés

Producent

Bodegas Lagarde

Kraj

Argentyna

Region

Salta

Rocznik

2018

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

14.5%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Wino świetne do owoców morza oraz pikantnych potraw tajskich i chińskich.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Cytrynowy kolor z zielonkawymi odcieniami.
Ikona nosa
Intensywny aromat świeżych winogron. Można w nim odnaleźć również aromaty kwiatów, gruszki, agrestu i dojrzałych brzoskwiń z ziołowym finiszem.
Ikona ust
Dużo świeżości, wino jest lekkie i przyjazne. Jest to klasyczne wydanie odmiany Torrontés – bogate i aromatyczne, pełne nut kwiatowych, ziołowych, korzennych i pestkowych.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots