Luty 2020

Stark Conde Pinot Noir,
RPA

Ikona typu subskrypcji
Gładkie i owocowe czerwone

Lekkie i zwiewne, pełne dojrzałych w słońcu Południowej Afryki malin, wiśni i truskawek. W ustach delikatne krągłe taniny i dobrze zaznaczona kwasowość, przenikają się z delikatną nutą runa leśnego. Dzięki położeniu winnic na górzystym terenie i różnicy temperatur pomiędzy dniem i nocą pinot noir charakteryzuje się soczystą kwasowością żurawin i uwodzi kwiatowym aromatem. Pinot noir to szczep, który kryje się za słynnymi winami czerwonymi z Burgundii. Stark Conde to wspaniała alternatywa dla odkrywców i poszukiwaczy smaku, którzy są gotowi by podbijać nowe winiarskie lądy i poznawać różnorodność wpływu warunków klimatycznych na międzynarodowe szczepy. Pinot noir, dzięki wyrazistej kwasowości i lżejszym taninom, to również idealne wino dla tych, którzy zaczynają poznawać świat czerwonych win lub na co dzień preferują wina białe.

Opis regionu i producenta

Wina południowoafrykańskie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na imponująco dobrą jakość i przyjazność, dla smaku (elegancja i moc) i dla kieszeni (świetny stosunek jakości do ceny). Pierwsze winorośle zostały tu zasadzone już w XVII wieku przez holenderskich gubernatorów Cape Colony. W RPA obecnie wytwarzane są bardzo różnorodne stylistycznie wina - od oszałamiających czerwonych kupaży bordoskich (Cabernet Sauvignon, Merlot) przez pełne i kremowe chardonnay po rześkie i orzeźwiające sauvignon blanc.

Elgin to obszar sąsiadujący właśnie ze sławnym Stellenbosch, 65 km na południowy-wschód od stolicy RPA, Kapsztadu. Jest częścią regionu winiarskiego Western Cape, którego chłodny klimat sprzyja uprawom najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych globalnie odmian - Sauvignon Blanc, Pinot Noir i Chardonnay. Tutejsi producenci wytwarzają wina o bardzo wyrazistym i aromatycznym charakterze.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Pinot noir

Producent

Stark-Condé

Kraj

RPA

Region

Western Cape

Rocznik

2018

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

13.5%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Naturalna kwasowość sprawia, że jest to idealny partner do różnorodnych potraw. Pasuje między innymi do ciężkich i tłustych ryb, grillowanej wołowiny oraz twardych serów.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Przejrzysty, jasnoczerwony kolor.
Ikona nosa
Czerwone owoce - truskawki, wiśnie, maliny z domieszką wanilii, przypraw i nuty dymnej.
Ikona ust
Bardzo delikatne i eleganckie. Smak czerwonych owoców miesza się z aromatami dębowymi, waniliowymi i pozostawia przyjemnie mineralny posmak.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots