Marzec 2020

Baby Doll Sauvignon Blanc,
Nowa Zelandia

Ikona typu subskrypcji
Orzeźwiające białe i rosé

Świeże i żywe, pięknie uniesiony bukiet ukazujący owoc marakui, grejpfruta, brzoskwini, agrestu, świeżo skoszonej trawy z dodatkiem skórki limonki. Nos niesamowicie intensywny w kwiatowe aromaty, natomiast usta soczyste, oferujące pełnię owoców i odświeżającą
kwasowość. Wino nie daje o sobie szybko zapomnieć. Najlepiej będzie smakowało z dodatkiem aromatycznych potraw, ale przyjemność sprawi również samodzielnie. Podawać w temperaturze 11-13 stopni.

Opis regionu i producenta

Wina Baby Doll pochodzą z dwóch wiodących regionów Nowej Zelandii - Marlborough i Hawke’s Bay. Region Marlborough znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Praca w winnicy bazuje na zrównoważonych metodach produkcji, co przekłada się na mniejsze straty ekologiczne i ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska tego cennego regionu.

Nazwa winnicy pochodzi od maleńkich owiec, którym zawdzięcza się czystość w winnicy przez cały rok. Owce stanowią “naturalne kosiarki” dla środowiska winnicy jednocześnie nie stanowiąc zagrożenia dla rosnących zbyt wysoko owoców. Wybór owcy jako symbolu winnicy nie dziwi - zwierząt tych jest w Nowej Zelandii znacząco więcej niż samych mieszkańców wyspy.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Sauvignon Blanc

Producent

Baby Doll

Kraj

Nowa Zelandia

Region

Marlborough / Hawke’s Bay

Rocznik

2018

Uprawa

Zrównoważone rolnictwo

Zawartość alkoholu

12.5%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Świetne do zup wegetariańskich, zup kremów, do drobiu i wszystkich potraw bogatych w świeże zioła, do szparagów, ale i do pikantnych potraw.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Blady cytrynowy kolor.
Ikona nosa
Egzotyczne owoce, marakuja, ananas. Dojrzałe jabłka i grejpfruty. Niezwykle świeże i pełne aromatów.
Ikona ust
Lekkie, wytrawne wino o krągłej, ale ożywczej kwasowości. Dużo tropikalnych owoców, brzoskwiń, grejpfrutów. Długi i mineralny finisz.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots