Marzec 2020

Señorío de P. Peciña Cosecha Tinto,
Hiszpania

Ikona typu subskrypcji
Rześkie i charakterne czerwone

Wino pięknie otwiera się zapachem śliwek i malin z nutą dżemu z jeżyn i wiśni. W smaku jest pełne, bujne, soczyste i kwasowe. Jego profil smakowy to dojrzała śliwka o zintegrowanej mineralności, z nutami lukrecji i balsamico. Jest ono świetnym przedstawicielem młodych, niebeczkowanych win z regionu Rioja. Idealna temperatura serwowania to 14-15 stopni. Wino nie wymaga dekantacji ani napowietrzania przed podaniem. Nadaje się do spożycia do 3 lat od zabutelkowania, w trakcie których zyskuje na wartości pod kątem aromatów i smaku.

Opis regionu i producenta

Rioja w północnej Hiszpanii jest jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich na świecie. Kojarzona jest zazwyczaj z pachnących jagodami czerwonych win na bazie szczepów Tempranillo i Garnacha. Winnice w regionie śledzą bieg rzeki Ebro między miastami Haro i Alfaro (około 100 kilometrów). Rioja była pierwszym hiszpańskim regionem, któremu przyznano już w 1933 roku status DO (Denominación de Origen), czyli oznaczenia chronionego obszaru pochodzenia wina. W 1991 r. zaś jako pierwszy region została podniesiona do najwyższego poziomu klasyfikacyjnego DOCa (Denominación de Origen Calificada).

Winnica Bodegas Hermanos de Peciña jest stosunkowo niewielka, jak na standard regionu (50 ha), malowniczo położona w miejscowości San Vicente de la Sonsierra nad rzeką Ebro. Jej założyciel, Pedro Peciña, przed rozpoczęciem własnego projektu pracował przez ponad 20 lat jako główny agronom w La Rioja Alta, ucząc się wszystkich aspektów produkcji, sadzenia i zarządzania winnicami.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Tempranillo
Graciano
Garnacha

Producent

Señorio de P. Peciña

Kraj

Hiszpania

Region

Rioja DOCa

Rocznik

2018

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

13.5%

Beczka

Brak

Parowanie z jedzeniem

Świetne z wołowiną i mięsnymi przystawkami (tzw. hiszpańskie tapas).

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Rubinowy kolor z jasnym połyskiem w szkle.
Ikona nosa
Czarne owoce - śliwki, jeżyny, maliny, nuty ziemiste i skórzane.
Ikona ust
Świeże, żywe, owocowo-ziołowe z lekko pikantnymi nutami balsamicznymi. Bardzo soczysty owoc i charakterne, długie zakończenie.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots