Marzec 2020

R de Romaneira Tinto,
Portugalia

Ikona typu subskrypcji
Gładkie i owocowe czerwone

“Niewielki dodatek szczepu syrah w typowo portugalskiej mieszance z regionu Douro nadaje temu winu zarówno perfumowanego charakteru, jak i oddaje w pełni klasyfikację wina regionalnego. Wino jest pełne, intensywne, o dużej mineralności. Znajdziemy w nim dużo leśnych owoców, ale i nuty skóry, anyżu czy słodkich rodzynek. Już teraz smakuje najlepiej - nie potrzebuje leżakować!

Roger Voss, Wine Enthusiast

Opis regionu i producenta

Duriense to obszar uprawy i produkcji win w Portugalii pokrywający część Douro, czyli regionu znanego światowo głównie z produkcji wina fortyfikowanego (wzmacnianego), tzw. porto. Nazwa regionu pochodzi od rzeki Douro, która płynie ze wschodu na zachód, od granicy hiszpańskiej aż do Porto, gdzie uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. To właśnie w tym regionie Portugalia, jako jeden z pierwszych krajów (1756 r.), ustanowiła prawo chroniące autentyczność win Porto, określając obszar uprawy winorośli w regionie-apelacji o nazwie Douro.

Romaneira to jeden z większych producentów wina w regionie Douro. To aż 412 ha oraz 3 km winnic wzdłuż rzeki Douro! Taka powierzchnia zapewnia ogromną różnorodność klimatyczną oraz geologiczną upraw sadzonych na tarasach tworzonych na stromych zboczach wzgórz schodzących do rzeki.

Zdjęcie butelki wina

Charakterystyka wina

Szczep

Touriga Nacional
Tinta Roriz
Touriga Franca

Producent

Quinta da Romaneira

Kraj

Portugalia

Region

Duriense VR, Alto Douro

Rocznik

2016

Uprawa

Konwencjonalna

Zawartość alkoholu

13%

Beczka

70% wina dojrzewało w beczkach z francuskiego dębu

Parowanie z jedzeniem

Dania z wołowiny, jagnięciny, makarony w sosach, gulasze, sery.

Alkohol
Kompleksowość
Owocowość
Kwasowość
Słodycz
Rześkość

Opis degustacyjny

Ikona oczu
Intensywny rubinowy kolor.
Ikona nosa
Miękkie i dojrzałe czarne owoce, lukrecja, dymne i czekoladowe nuty.
Ikona ust
Dobrze zbalansowane, eleganckie, dość miękkie i przystępne w smaku. Skoncentrowane na czystych owocach z nutą dymną i akcentami czekoladowymi.

Brzmi dobrze?

Zacznij co miesiąc otrzymywać starannie wyselekcjonowane dla Ciebie wina prosto pod Twoje drzwi.

Dots